Палке літо 2015.

Ось і минула літня пора, коли більшість мешканців рідного міста відпочивали від роботи та навчання. Але для працівників бібліотек ВМ ЦБС літо 2015 було не тільки спекотним з погодних умов, але й  напруженим у відношенні щотижневого навантаження під час  проведення соціокультурних заходів в обласному центрі.

Організація  цікавого дозвілля  для мешканців  міста потребує ретельної підготовки. Бібліотекарі щороку все більше й більше залучаються до загальноміських проектів та акцій, які започатковані департаментом культури ВМР.

Серед цих проектів:

— Робота з шкільними таборами, яка проводилась бібліотеками у червні поточного року відповідно до узгодженого з департаментом освіти та школами міста графіку. Всі бібліотеки міста за перший місяць літа провели 60 заходів тільки з таборами, які відвідали 2325 дітей різного віку. 

— «Мистецькі вихідні», під час якого  10 бібліотек ВМ ЦБС щосуботи з 06.06.15 по 29.08.15 в прайм-тайм (з 18.00 до 20.00) виходили з цікавими інтерактивними заходами за межі  своїх бібліотек. Під час цього проекту  до бібліотек залучено 2608  користувачів, проведено 123 заходи.


— Загальноміський конкурс «Творча битва районів» — із п’яти визначених мікрорайонів міста — Тяжилів, Сабарів, Вишенька, Замостянський район, Центральна частина міста — переважна більшість учасників, а в деяких заходах тільки  бібліотекарі  і організовували своїх користувачів до конкурсу, підготовлено 47 номерів, залучено 85 учасників.


— Проект «Шевченківскі вечори», започаткований  у поточному році для залучення  цікавих людей, творчих особистостей міста різних вікових категорій до популяризації творчої спадщини великого поета та розкриття власних талантів учасників. Бібліотечним працівникам випало щастя забезпечувати  щоп’ятниці — з 19.06  по  28.08 — на новій площі Т. Шевченка у вечірній час  участь своїх  читачів — аматорів. Наші бібліотечні працівники за весь літній період  спромоглися залучити до проекту близько 150  часників, яких побачили щонайменше 600 глядачів.

 


—  У  липні 2015 році бібліотекарі щодня з 14.00 до 17.00 долучались і до створення масштабного панно «Українські візерунки»- розпису облицювальної плитки, яка відтепер викладена українським орнаментом біля арки центрального парку ім. Горького.


Жодне велике  свято у рідній  Вінниці не проходить без участі бібліотек —  День Європи, і  День Перемоги, і День міста  та Новий рік без бібліотек — не свято.


 

 

 

 

Вересень подарував нам новий проект — «Мобільна бібліотека «Читай —

місто», як один з численних заходів ВМ ЦБС до Всеукраїнського Дня бібліотек, який міська спільнота буде відзначати 30 вересня. Запрошуємо всіх бажаючих щовівторка та щочетверга до міської ради, де ви з 15.00 до 19.00 за будь-якої погоди знайдете бібліотекарів, які безкоштовно запишуть вас до бібліотеки, продемонструють цікаві майстер-класи своїх гуртків та клубів за інтересами, запропонують нові друковані видання.


 

Гол.методист


ПАЛІМПСЕСТИ: # STUSFEST у БІБЛІОТЕЦІ

 

28 – 29 серпня у м.Вінниця відбувся фестиваль «Палімсести:studfest», Події фесту, присвяченого Василеві Стусу, почали розгортатися навколо невеличкої бібліотеки № 2, що розташована в самому серці – історичному центрі Старого міста у Вінниці.

29 серпня з самого ранку до бібліотеки почали підтягуватися дітлахи, дорослі з цікавістю заглядали у дворик. Всіх хвилювало, що ж має бути? Та з приходом гурту художників на чолі з Олександром Нікітюком робота закипіла.

Пензлики стали чарівними метеликами у руках натхненних дітей. І рудий залізний паркан почав перетворюватися на квітковий килим з усміхненим обличчям Василя Стуса. Дітей було багато – всі хотіли докласти руку до чудодійства, і фарби змінювали одна одну. Це було дуже символічно.

Адже «Палімпсести» — назва збірки віршів Стуса, однойменна назва фесту і означає пергаменти,з яких стерто первинний текст і написано новий, однак старий може проглядатись. Саме так, крізь старі стіни будівлі та звичайний непримітний паркан на світ народжувалося нове диво.

Все це дійство відбувалося під супровід віршів Василя Стуса та авторських, які читали наші поети-сучасники: Дмитро Штофель, Олег Коцарев, Таня-Марія Литвинюк, Любов Якимчук, Еліна Свенцицька, Василь Овсієнко та багато інших.

Атмосфера «стусівського кола» настільки просочила кожен закуточок маленького дворика бібліотеки, що вже переповнювала серця всіх присутніх гостей, читачів, організаторів, митців. Під магічною дією доброї посмішки Поета вірші почали читати і пан Нікітюк, і його помічники, і діти

.


Світла душа Василя Стуса начебто була з нами, зі всіма присутніми на заході. І пригадалися слова поета: «Не оплакуй моїх фотокарток, мамо. Твій син – щасливий. Хай і невесело мені, хай і не знаю, що може бути попереду (…), але все ж – це щастя: мати таку долю, як у мене» (лист до матері 19.03.1979 р.).

І золото збігаючого серпня мануло надією на нові зміни у житті, у долі, в Україні, в цієї маленькій, затишній бібліотеці…

Послухай вересня – і він повість

у миготливо-золотій задумі:

те, що в веснянім виснислося шумі,

іще й подосі жде на благовість.

Спадає листя – і твої ждання

мов перелітний птах, пірветься в вирій.

З усіх коханок дайсь єдиній – вірі,

що зраджує і любить навмання.

Бо вже верхів’я молодих трепет

напризволяще наслухає гуки

німих висот. Тополя ламле руки –

їй сил нема – пірвати тіло в лет.


(В. Стус. Із збірки «Паліпсест»)

 

 

Качура С.В.,зав.філією

Ред.головний методист