Зростало слово на Поділлі

26 квітня в бібліотеці — філії №8 ( вул. Червоноармійська,39) в рамках роботи клубу «Дивокрай» відбулася зустріч з Вінницьким письменником, заслуженим працівником культури В.С. Рабенчуком, що пройшла під назвою «Поетами оспівана земля».

Члени клубу учні 4-Г класу ЗОШ №6 з захопленням слухали виступ митця. Можна було познайомитися з розгорнутим переглядом літератури «Зростало слово на Поділлі». Зустріч підготувала Броніцька В. І.

Мартинюк Т. Е.

 

«Чорний біль над білим цвітом»

23 квітня, напередодні 26-ої  річниці Чорнобильської трагедії, в бібліотеці-філії № 11 відбулося чергове засідання клубу «Зустрічі без прощань»  на тему: «Чорний біль над білим цвітом».

Час плине невпинно. Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається найбільшим горем для українців. Для всіх, хто прямо чи побічно був причетний до Чорнобиля, час ніби розколовся на дві нерівні частини: до 26 квітня 1986 року і після. Це дуже нагадало війну.

26 років — мить в історії людства, не дуже великий термін. Та за ці роки, за місяці — ми всі стрімко прозріли, подорослішали на цілу епоху, ми стали жорсткіші й вимогливіші і до самих себе, і до тих, хто приймає відповідальні рішення, до тих, у чиїх руках людське існування і доля природи. Бо надто вже високою ціною довелося і ще доведеться платити за Чорнобиль.

У ці дні ми привертаємо увагу громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, а це більше 3 млн. наших співвітчизників і жителів інших держав: Білорусі та Росії. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров`я, а інколи й життя. Ми схиляємо перед ними голову.

На засідання клубу були запрошені учасники ліквідації аварії на ЧАЕС: голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» — Бойчук Микола Петрович та його заступник, член національної спілки журналістів, голова редакційної ради «Союз Чорнобиль України»  — Ястремський Михайло Микитович. Серед запрошених також був присутній член політради партії «УДАР Віталія Кличка», депутат міської ради — Ткачук Геннадій Віталійович та учні 7В класу ЗОШ № 16 (кл. керівник — Ланіна В. О.).


Діти підготували поетичний монтаж для ліквідаторів аварії та для всіх присутніх в залі.

Бойчук Микола Петрович розповів про свою участь у ліквідації авірії та про негативні наслідки радіації на організм людини.

Ястремський Михайло Микитович доповнив розповідь про героїчні дії людей бататьох професій (пожежники, електрики, зв`язківці, кухарі…) та ознайомив з новими книгами, одним з авторів яких він є.

Геннадій Ткачук у своєму виступі висловив сподівання, що влада не залишить поза увагою людей, які ризикували своїм життям та здоров`ям заради майбутніх поколінь, і закликав присутню молодь зробити все можливе, аби не допустити другого Чорнобиля.

Завідуюча бібліотекою-філією Плотнікова С. В.

Україна за твоїм вікном

18 квітня, у міжнародний день пам’яток і визначних місць, день пам’яток історії та культури студенти КІБІТу за допомогою працівників бібліотеки № 3 здійснили заочну подорож «Україна за твоїм вікном».

«Ці дивовижні тварини»

20 квітня в бібліотеці-філії № 11 відболося чергове засідання клубу «Країна Читалія» на тему: «Ці дивовижні тварини».

У якийсь момент кожен малюк обов`язково звертається до батьків з проханням завести в будинку песика чи котика. Але не завжди це можливо — не дозволяють розміри квартири, у мами алергія. А давайте подивимося, що в розвитку дитини значать тварини.

Тварини дуже близькі дітям, вони з легкістю ототожнюють себе з ними. Відчуваючи страх і тривожність по відношенню до батьків і дорослих, діти можуть переносити це відношення до тих істот, кожна з яких має своє символічне значення. Кішка, наприклад, здавна вважається символом незалежності, «гуляння сама по собі», свободи, таємничості. Собака, навпаки, — залежності, відданості, відкритості, простоти; вовк — загрози для життя; баран символізує силу, родючість, завзятість, впертість, батьківство; кінь — дружню допомогу і працьовитість; птах — символ зв`язку з духовним райським світом, символом надії та вільного зльоту; риба — мудрість і спокій.

Щоб жити серед людей, дитині треба навчитися контролювати свої негативні емоції, агресивні імпульси. Граючи з тваринами, діти нерідко роблять їм боляче, на що кішка або собака відразу ж відповідає: йде або кусає кривдника — це робить неможливим продовження подібної агресивної гри. Захисна поведінка тварини в поєднанні з поясненнями дорослих про те, як треба поводитися з «братами нашими меншими», сприяє розвитку вміння співпереживати, співчувати, стримуватися, а через цю «перехідну сходинку» дитині вже набагато легше зрозуміти почуття інших людей, налагоджувати з ними відносини.

Людина вибирає певний вид домашньої тварини не випадково, а відповідно до особливостей свого характеру. Є думка, що собак тримають активні, авторитарні, схильні до лідерства люди, а котів — спокійні, м`які, поблажливі. Медики вважають, що присутність в домі домашніх тварин «розряджає» напруженість, знижує стреси, сприяє нормалізації тиску, допомагає одужанню після операцій.

Тепер можна зрозуміти бажання багатьох людей тримати в домі тварину, тепер можна зрозуміти і малюка, який пристрасно мріє мати собаку.

Саме на таку тему керівник клубу — Богданюк Л. А. — вела розмову на засіданні. Діти дуже активно включилися в обговорення. Розповідали цікаві історії і вірші про своїх домашніх улюбленців, демонстрували їх «портрети», створені власноруч.

На закінчення засідання було проведено анкетування: дітям запропонували відповісти на запитання анкети «Бажаєте перевірити своє ставлення до домашніх тварин?».


Завідуюча бібліотекою-філією Плотнікова С. В.


«Книга — не пряник,а дітей до себе манить»

Справжньою родзинкою ЦДБ є відділ обслуговування дошкільників та учнів 1 -4-х класів. Працівники відділу:головний бібліотекар -Харківська В.В. та бібліотекар 1-ї категорії Андронік О.С.- завжди привітно зустрінуть,уважно вислухають,з задоволенням виконають  запит кожної дитини,із вдячністю проведуть та з нетерпінням будуть чекати  ще і ще на зустріч з кожним книголюбом. Зали кигозбірні приваблюють учнів молодших класів до книги, участі в масових заходах ,творчості під час занятть у клубі «Бібліознайко» та у гуртку «Друзі бібліотеки»

Кращі роботи гуртківців подані на виставці — інсталяції»Хочеш так навчитись — приходь до бібліотеки!».Заняття гуртка «Друзі бібліотеки» проходять під девізом:»Горщики ліплять не святі — майстра руки золоті».Світлини кращих гуртківців -Дороган Н.,Бікташевої Н.,Швець Л.,Кисліцина В.,Сінчук Н.,Сліпчик Д.,Полякової А. представлені на спеціальному стенді.

Абонемент цього відділу вражає багаточисельними зверненнями:«Завітайте до нашого малишкового,книжково — казкового,кольорово — іграшкового абонементу.Із кожного куточку,з кожної книжкової полиці вас виглядають,на вас чекаюгь казкові герої,які бажають розповісти вам багато цікавих,фантастичних,пригодницьких,загадкових історій.»

Головний методист.

«Подорож у світ книги»

5 квітня в бібліотеці — філії №8 відбулася екскурсія для дітей 2-Г класу ЗОШ №30 «Подорож у світ книги».

Під час екскурсії діти були ознайомлені з бібліотекою, з правилами запису до неї та як правильно потрібно користуватися книгами. А, також,в читальному залі бібліотеки була здійснена невеличка подорож сторінками дитячих журналів та нових дитячих надходжень.

Діти прийняли активну участь в ерудит-лото та відгадуванні загадок про книгу та бібліотеку.

Мартинюк Т. Е.

 

Веселенькі посиденьки

Бібліотека №3(22) розом з ГО»Гармонія» влаштували «Веселенькі посиденьки». В теплій атмосфері за чашечкою чаю та шматочком короваю поспілкувалися на тему гумору, дізналися про походження святкування 1 квітня, пзмагалися в ерудиціі під час веселої вікторини. А ще із задоволенням дружно посміялися з гуморесок у виконанні аматорки народного мистецтва Коломієць Галини Дмитрівни.

Червоні маки на весні

Весна затримується. На дворі дощ та сніг. а в бібліотеці ім. Крупської розквітли червоні маки. 30 березня в приміщенні філії відбулося чергове засідання клубу «Цікаве дозвілля». Гуртківцям було запропоновано створити картини зі стрічки. На заняття були запрошені викладачі ОЦТТУМ Пилипчук О.Г. та Голдзінська Т.Ф. Весняний настрій та творчу радість розділяли з гуртківцями запрошені гості: колеги та відвідувачі бібліотеки.

цацуа

ено

                                                                        Мить творіння…

еоен

енге

енг

еген

                                          Наймолодшій гуртківець Тхоржевська Аня зі своїм виробом

енге

 

Завідувач бібліотеки ім. Крупської Вергун О.М.                                                              02.04.2012