Нам — 35!

27 березня в Центральній міській бібліотеці ім.І.Бевза відбулись урочистості по відзначенню 35 -ї річниці від дня заснування Централізованої бібліотечної системи м. Вінниці

.На сьогодні, заклад культури «Вінницька міська ЦБС» має 19 структурних підрозділів, обслуговує 58,8 тисяч користувачів міста, з них 28,3 тисячі дітей та 18, 9 тисяч юнацтва.

На свято були запрошені перший директор ЦБС — з 1976 по 1979 рр. — Ошуркова Н.М. та Кисельова Н.І., яка очолювала бібліотечну систему з 1979 по 2003 роки.

Заступник міського голови Балицька В.Є. привітала всіх присутніх з ювілеєм та подарувала від керівництва міста Вінниці цінні подарунки: інтерактивну дошку та грамоти і грошові нагороди працівникам, які більше 30 років присвятили себе бібліотечній справі.

Голова Обласної профспілки працівників культури Побережна Т.І. нагородила колектив лазерним принтером.

Серед гостей були представники інших організацій та благодійних фондів, з якими ЗК «ВМ ЦБС» тісно співпрацює.

Головний методист.

У філії №10 — «Кольоровий світ»

Розпочав свою роботу клуб дитячої та юнацької творчості «Кольоровий світ»на базі бібліотеки- філії №10.Керівник — бібліотекар Мороз Людмила Анатоліївна..

Свої вироби Людмила Мороз представила на урочистостях,присвячених 35-й  річниці від дня створення ЦБС.

В програмі занять клубу надалі буде :

— Виготовлення Великодніх та інших святкових сувенірів із різноманітних матеріалів;

— М»яка  іграшка;

— Вишивка та декоративне оздоблювання одягу;

— В»язання гачком;

— «Школа юного художника »    

та багато ін.

Скорик Н.І. 

І знову пам’ять ожива

Під такою назвою пройшов в бібліотеці №8 урок мужності для онуків, присвячений 68-й річниці визволення м. Вінниці від німецько — фашистських загарбників.

Як мало всі ще знаєм про війну.

І щиро віримо словам ми ветеранів:

Про неї правду розказали не одну,

Але найбільша — це в серцях їх рани.

На зустрічі з учнями школи — гімназії №6 один з учасників визволення нашого міста Іван Григорович Павлов розповідав про ті буремні роки.Провідний бібліотекар Броніцька В. І. разом з постійними читачами бібліотеки підготували приємні подарунки для ветерана.

Мартинюк Т. Е.


 

68-ма річниця визволення Вінниці

20-го березня в бібліотеці-філії ім. Н.К.Крупської відбувся масовий захід присвяченний 68 річниці визволення Вінниці від німецько-фашистських загарбників. На урок мужності під назвою «І знову пам’ять ожива» був запрошений знаний краєзнавець. один з авторів створення карти » Вінничина у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 р. » Бранько Ярослав Андрійович та студенти Вінницького будівельного технікуму. На зустрічі Ярослав Андрійович розповів молоді про роботу над створенням карти, поділився маловідомими фактами. знайденими в архівах. Про важкі бої, героїзм воїнів-визволителів, труднощі форсування р. Південний Буг під час визволення міста. яке тривало майже 3 місяці (з 28-го грудня 1943р. по 20-е березня 1944р.)

111

111

111

111

111

 

Завідувач бібліотеки-філії ім.Крупської Вергун О.М.                                                            21.03.2012

Моя пісня в душі, моя доля в культурі

 

Бібліотека №3(22) запрошує Вас здійснити цікаву подорож по виставці «Моя пісня в душі, моя доля в культурі», присвяченій Всеукраїнському дню працівників культури та аматорів народного мистецтва. Тут можна ознайомитися з культурно-мистецькою спадщиною нашого народу і побачити вироби декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлені руками наших читачів. Прекрасні, неповторні роботи представлені у різних техніках.

«Різьблена краса» у виконанні Логінова А.І. перетворює звичайне дерево у витвір мистецтва. Майстер працює у техніці , схожій на витинанку.

«Клаптик до клаптика» Берестової Н.В.- роботи у модному нині стилі «печворк» створюють затишок у будь-якій оселі.

«Плетене диво», яке робить Смфль Ю. Г.,виконане у техніці лозоплетіння. Але відкриємо невеличкий секрет . Насправдй це звичайна газета.

«Невеликий гачок та клубочок ниток» знадобився майстрині Коломієць Г. Д. для створення ажурних серветок та вишуканого плетеного сервіза. Аще вона виготовляє чудові вибиті килими.

«Нитка єднання зі світом» повязує нас усіх із найріднішим кожній справжній українській душі видом мистецтва — вишивкою, через роботи Андронік О. С.

Доповнюють нашу вставку листівки, створені руками майстринь із ГО»Гармонія». Їхніми роботами можна не лише милуватися, а й придбати.

Запршуємо всіх, небайдужих до культури і мистецтва!

Крижанівська О.

І знову Квест «Тарас Шевченко»!

Стаття у газеті «20 хвилин» про засідання клубу «Ерудит»,який працює на базі бібліотеки-філії ім.Т.Шевченка

http://20minut.ua/Новини-Вінниці/news/Діти-у-Вінниці-знають-хто-був-першим-коханням-Шевченка.

Фурман С.В.-керівник клубу

Увага! Конкурс «Я створюю книгу!»

В рамках участі Вінницької міської централізованої бібліотечної системи в проекті Гете-інституту в Україні «Заочний абонемент» оголошується конкурс «Я створюю книгу!».

За умовами конкурсу діти віком від 9 до 15 років мають змогу створити власну книгу за темою «Німеччина: події, персоналії, факти», в якій вони можуть застосувати свої знання про Німеччину, її історію, культуру та мову. Учасники забезпечуються макетом книги та необхідними канцелярськими товарами. Конкурс триватиме з 15 березня до 20 квітня 2012 року.

Детальну інформацію можна отримати в Центральній міській бібліотеці імені Бевза, що знаходиться за адресою Хмельницьке шосе, 4, телефон 35-53-65. Переможці конкурсу будуть нагороджені цінними подарунками.

Запрошуємо до участі!

Ткач О. В.

«Шевченкове слово в віках не старіє».

12 березня в бібліотеці-філії № 11 відбулося чергове засідання клубу «Країна Читалія» на тему: «Шевченкове слово в віках не старіє».

Спочатку керівник клубу — Богданюк Л. А. — разом із дітьми згадали про нелегку долю видатного українського поета, письменника, художника — Т. Шевченка. З`ясували, що означає слово «кріпак». (Це людина, закріплена за паном, яка працює на нього. Пан міг кріпака купити, продати, виміняти, як річ).


Також діти дізналися, чому Шевченка називають Кобзарем. (Колись у сиву давнину, ходили по Україні старі люди (часто вони були сліпі), співали про тяжке життя, про героїчні подвиги козаків. Співаючи, вони грали на старовинному інструменті — кобзі. Назва інструменту і дала назву — кобзарі. Шевченко не грав на кобзі, не співав пісень по дорогах України, але коли читаєш його твори, то ніби чуєшь ніжну, сумну пісню про тяжке життя народу).


Діти відповідали на запитання вікторини за творами Т. Шевченка.


Читали вірші великого Кобзаря.


Завідувач бібліотеки-філії № 11 Плотнікова С. В.


Жінки у долі Тараса Шевченка.

 

13 березня працівники бібліотеки №3 (22) Крижанівська Оксана та Карпенко Ірина провели засідання клубу  «Сучасник» зі студентами Київського інституту бізнесу і технологій(КІБІТ) «Жінки у долі Тараса Шевченка».  У форматі калейдоскопа цікавих фактів  окремими сторінками розповідалося про жінок, які вплинули на долю Тараса Шевченка.

Також представлена міні-виставка «Моя ти доле чорнобрива». Тут демонструвалися портрети деяких із цих жінок, написані як самим Шевченком, так і іншими художниками.

Звучала інтимна лірика Шевченка і  поезії сучасних поетів, написані від імені його муз. 13 історій, не досить відомих широкому загалу, викликали у студентів неабияке зацікавлення, дали змогу побачити і відчути іншого Шевченка, живого, справжньго.

Окремою сторінкою висвітлена історія написання знаменитої  картини «Катерина» ,що ілюструє однойменну поему. Картині цьго року виповнилося 170років. Ця розповідь ознайомила слухачів із Шевченком-художником.