Права дитини захистить дитячий омбудсмен.

11 жовтня в бібліотеці-філії № 11 відбулося чергове засідання клубу «Зустрічі без прощань» на тему: «Права дитини захистить дитячий омбудсмен».

Спочатку система заснування органів, спрямованих на захист прав окремих осіб, розвинулась у Швеції, де в 1809 році був призначений перший у світі омбудсмен. За Швецією пішла Фінляндія (1919 рік), Данія (1955 рік) та Норвегія (1962 рік). Інститути омбудсмена існують лише в демократичних країнах. За даними на 1997 рік, такі структури запроваджені в 75 державах світу. Ці державні структури створені захищати права громадян, гарантувати належне здійснення державного управління та відповідальність з боку посадовців.

За допомогою омбудсмена захисту прав дітей у багатьох країнах діти вперше отримали можливість самостійно подавати скарги про порушення їх прав. Серед низки проблем, з якими працює омбудсмен при розгляді індивідуальних скарг, виділяються такі:

— погане ставлення до дитини в сім`ї;

— всі види насильства;

— проблеми в сім`ї;

— дискримінація дітей;

— проблеми, що виникли в результаті розлучення батьків;

— відсутність або обмеженість доступу до засобів масової інформації;

— проблеми дітей, що живуть у закладах опіки або знаходяться в конфлікті з законом.

Дитячий омбудсмен Вінниці — це громадський представник прав дітей в місцевій владі, а також в державних органах — всюди, де потрібно захищати права дітей.

Мета діяльності дитячих омбудсменів: ефективний захист прав дітей, які проголошені Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, законами України та міжнародними договорами України.

Основні завдання омбудсмена:

— сприяння реалізації Конвенції ООН про права дитини у м. Вінниці;

— підвищення поінформованості дітей та громади міста про їхні права, через органи освіти та засоби масової інформації;

— моніторинг стану дотримання прав дітей в місті;

— вирішення питань, що стосуються захисту прав дітей, як пріоритетних у місцевих органах влади, а також сприяння змінам у ставленні громади міста до проблем дітей;

— надання конкретної допомоги дітям, права яких порушені, шляхом звернення до органів влади та правоохоронних органів.

Саме про ці питання йшла розмова на засіданні клубу, де були присутні учні ЗОШ № 16: 6Г клас (кл. керівник — Внотченко Г. В.), 5А клас (кл. керівник — Медушивська Н. М.) та 5Б клас (кл. керівник — Кузьміна О. А.).

Гість клубу Варич Валерій Володимирович — юрисконсульт вінницького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді — досить цікаво і на доступній дітям мові розповів про загальні питання, які торкаються прав дітей.

Більш детально, з наочніми посібниками, ігровими моментами виступила Коломійчук Вікторія — координатор програми «Громадське представництво Уповноваженого з прав дітей (дитячий омбудсмен) м. Вінниці». Вона залучала дітей для читання прав дитини у віршах, діти відверто відповідали на запитання.

Могіль Владислав — відповідальний за правовий напрямок роботи представництва — ознайомив дітей із сайтом дитячого омбудсмена м. Вінниці, пояснив, як правильно заповняти форму звернення.

Класні керівники були  вдячні працівникам бібліотеки за цю зустріч, яка виявилась дуже своєчасною за їх словами. І висловили надію, що учні зроблять вірні висновки.

Зав. бібліотекою-філією, керівник клубу «Зустрічі без прощань» Плотнікова С. В.

Права дитини захистить дитячий омбудсмен.: 1 комментарий

  1. Бог вам суддя: ви втручаєтесь у святая-святих — розвиток особистості. Наслідки цього жахливого дійства, наступні кроки, «батько 1» і «батько 2 «, остаточне руйнування основ сім»ї (а кому потрібна сім»я, в якій діти будуть виховувати батьків саджаючи їх за грати, в яких дітей можуть забирати від батьків і т.д.)

Обсуждение закрыто.