Бібліотеці Сабарова — повних 55!

У жовтні 2011 року 55-у річницю від дня заснування відзначила бібліотека-філія №15, яка знаходиться в мальовничому мікрорайоні «Сабарів».

Постійна читачка бібліотеки №15 Тимчишина Оксана, студентка-заочниця Вінницького факультету КНУКіМ, мати двох дітей , запропонувала до перегляду свої картини,, на яких представлені чудові краєвиди рідної місцевості. Ці художні твори експонувались в клубі «Сабарів» під час святкування його ювілею.

На свій день народження бібліотека отримала від міської ради комп’ютер, який значно допоможе в пошуку необхідної інформації користувачам бібліотеки, особливо учням та студентам.Бібліотекар  філії №15 — Марценюк Ніна Миколаївна — оволоділа практикою ксерокопіювання і запрошує читачів щоденно з 1000 до 1800, вихідний середа.

Головний методист.

Інтернет-центр — в дії!

Щоденно збільшується кількість користувачів безкоштовного інтернету в бібліотеці- філії №13. Планується колективне відвідування школярів мікрорайону.

19.10.2011 р. в бібліотеці-філії №13 відбулася екскурсія учнів 10-а кл. ЗОШ №33, метою якої було інформування учнів мікрорайону про наявність безкоштовного Інтернет-центру.

Учні отримали консультації:

  • етикет в Інтернеті та правила користування оргтехнікою: сканер, принтер, веб-камера, наушники;
  • якісно, професійно, а головне безкоштовно отримати допомогу у навчанні, з будь-якого предмету програм в школі, училищі, технікумі, вузі.

«Зустрічайте канікули з нами! Запрошуйте друзів.»


«Чатуватись, не зупинятись! До схочу!»

«Слухаю улюблену музичну композицію.»


 

Завітайте до нас! Вся інформація тільки для вас!

Павловська А.П.

Права дитини захистить дитячий омбудсмен.

11 жовтня в бібліотеці-філії № 11 відбулося чергове засідання клубу «Зустрічі без прощань» на тему: «Права дитини захистить дитячий омбудсмен».

Спочатку система заснування органів, спрямованих на захист прав окремих осіб, розвинулась у Швеції, де в 1809 році був призначений перший у світі омбудсмен. За Швецією пішла Фінляндія (1919 рік), Данія (1955 рік) та Норвегія (1962 рік). Інститути омбудсмена існують лише в демократичних країнах. За даними на 1997 рік, такі структури запроваджені в 75 державах світу. Ці державні структури створені захищати права громадян, гарантувати належне здійснення державного управління та відповідальність з боку посадовців.

За допомогою омбудсмена захисту прав дітей у багатьох країнах діти вперше отримали можливість самостійно подавати скарги про порушення їх прав. Серед низки проблем, з якими працює омбудсмен при розгляді індивідуальних скарг, виділяються такі:

— погане ставлення до дитини в сім`ї;

— всі види насильства;

— проблеми в сім`ї;

— дискримінація дітей;

— проблеми, що виникли в результаті розлучення батьків;

— відсутність або обмеженість доступу до засобів масової інформації;

— проблеми дітей, що живуть у закладах опіки або знаходяться в конфлікті з законом.

Дитячий омбудсмен Вінниці — це громадський представник прав дітей в місцевій владі, а також в державних органах — всюди, де потрібно захищати права дітей.

Мета діяльності дитячих омбудсменів: ефективний захист прав дітей, які проголошені Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, законами України та міжнародними договорами України.

Основні завдання омбудсмена:

— сприяння реалізації Конвенції ООН про права дитини у м. Вінниці;

— підвищення поінформованості дітей та громади міста про їхні права, через органи освіти та засоби масової інформації;

— моніторинг стану дотримання прав дітей в місті;

— вирішення питань, що стосуються захисту прав дітей, як пріоритетних у місцевих органах влади, а також сприяння змінам у ставленні громади міста до проблем дітей;

— надання конкретної допомоги дітям, права яких порушені, шляхом звернення до органів влади та правоохоронних органів.

Саме про ці питання йшла розмова на засіданні клубу, де були присутні учні ЗОШ № 16: 6Г клас (кл. керівник — Внотченко Г. В.), 5А клас (кл. керівник — Медушивська Н. М.) та 5Б клас (кл. керівник — Кузьміна О. А.).

Гість клубу Варич Валерій Володимирович — юрисконсульт вінницького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді — досить цікаво і на доступній дітям мові розповів про загальні питання, які торкаються прав дітей.

Більш детально, з наочніми посібниками, ігровими моментами виступила Коломійчук Вікторія — координатор програми «Громадське представництво Уповноваженого з прав дітей (дитячий омбудсмен) м. Вінниці». Вона залучала дітей для читання прав дитини у віршах, діти відверто відповідали на запитання.

Могіль Владислав — відповідальний за правовий напрямок роботи представництва — ознайомив дітей із сайтом дитячого омбудсмена м. Вінниці, пояснив, як правильно заповняти форму звернення.

Класні керівники були  вдячні працівникам бібліотеки за цю зустріч, яка виявилась дуже своєчасною за їх словами. І висловили надію, що учні зроблять вірні висновки.

Зав. бібліотекою-філією, керівник клубу «Зустрічі без прощань» Плотнікова С. В.

Вінничанам — безкоштовний Інтернет!

Раді вам помідомити, що в місті Вінниці відкриваються нові інформаційні центри з безкоштовним доступом до Інтернет завдяки програмі «Бібліоміст». Урочисте відкриття відбудеться:

6 жовтня 0 1000 — в бібліотеці-філії №7 (вул.Баженова,32 тел. 27-25-40);

6 жовтня об 1100 — в бібліотеці-філії  ім. Н. Крупської (пр. Коцюбинського, 49 тел. 27-04-47);

7 жовтня о 1600 — в бібліотеці-філії №13 (пр. Космонавтів, 39 тел.51-33-80).

Інтернет-центри працюють в режимі роботи бібліотек-філій.

Раді всім допомогти!

Головний методист.