«Вишиванки, рушники — символи любові й незрадливості».

 

30-го травня в бібліотеці-філії №11 відбулися народознавчі уроки «Вишиванки, рушники — символи любові й незрадливості» для учнів 1Б класу ЗОШ №16 (класний керівник — Вєтрова В. О.) та учнів 1В класу (класний керівник — Янковських Н. Ю.)

Діти ознайомилися з експонатами давнини, які знаходяться в бібліотеці в народознавчій кімнаті «В гості до бабусі» — прялкою, праскою, посудом, одягом, дитячими іграшками, вишитими рушниками, піччю, знаряддям праці. Бібліотекар розповіла учням про звичаї нашого народу в давні часи, про символи, вишиті на рушниках та про обряди, пов`язані з вишиванками.

 

Завідуюча бібліотекою-філією №11 Плотнікова С. В.

«Літній вояж, або 90 днів на книжкових островах».

 

30-го травня в бібліотеці-філії №11 розпочався цикл заходів по залученню дітей до читання книжок в період літнього відпочинку «Літній вояж, або 90 днів на книжкових островах». Була проведена гра-вікторина «Мовні перлини для кожної дитини» з учнями 1А класу ЗОШ №16 (класний керівник — Секретна Е. В.) та учнями 1Г класу ЗОШ №16 (класний керівник — Кочетова І. В.).

Діти відповідали на запитання по українським народним казкам, відгадували загадки, висловлювали свою думку про вчинки героїв казок.Після вікторини діти, поділені на команди, із задоволенням складали пазли — іллюстрації з казок.

Завідуюча бібліотекою-філією №11 Плотнікова С. В.

«Спадок М. Коцюбинського»

31 травня центральна дитяча бібліотека спільно з музеєм-садибою М. Коцюбинського провели літературну гру-квест «Спадок М. Коцюбинського», в якій взяли участь п’ятикласники ЗОШ №34.

Перед початком гри директор музею-садиби Панчук Ф. В. розповів про дерева та рослини, висаджені М. Коцюбинським, які збереглися до теперішнього часу, котрі будуть орієнтирами під час квесту. Заступник директора по роботі з дітьми Козловська С. М. оголосила початок змагань і дала перше завдання — відшукати в дуплі столітнього горіха записки із запитаннями по творчості М. Коцюбинського, правильна відповідь на яке давало право виконувати наступне завдання.

Три команди п’ятикласників — «Шукачі пригод» (5А клас), «Знайко» (5Б клас) та клуб за інтересами «Гармонія» (керівник бібліотекар 1 категорії Бородіч Л. М.), що створений при центральній дитячій бібліотеці, членами якого є учні 5В класу ЗОШ №34 (класовод Бельдіян К. Г.), проголосивши девізи своїх команд, з запалом кинулись виконувати  завдання.

 

Всього було 6 завдань, які учасники знаходили в дуплах та під корінням 100-річних груші і горобини, 150-річної яблуні, 300-річної липи та біля старовинного осиного гнізда. За підсумками квест виграла команда «Шукачі пригод»(капітан Даша Жалюк), друге місце зайняла «Гармонія» (капітан Леся Білик), а третє місце дісталось команді «Знайко» (капітан Сандацян Поліна). Команди квестерів отримали подарунки та цукерки.

Всі учасники залишилися дуже задоволені пошуками спадку М. Коцюбинського, який включає в себе крім значної літературноі спадщини ще й ті рослини з інших країв, які до нинішнього часу ростуть в музеї-садибі М. Коцюбинського.

Літо, книга,я — друзі

30.05.2011 р. в центральній дитячій бібліотеці за участю  клубу «Веселка» (керівник — головний бібліограф ЦДБ Надольна Л. В.) відбувся дитячий ранок «Літо, книга, я — друзі», яким розпочалася акція «Літо з книгою». Заступник директора по роботі з дітьми Козловська С. М. оголосила з 1 червня  початок конкурсу на найкращого читача літа, за умови прочитання кожним з учасників не менше 20 книжок, які не входять до  шкільної програми. Конкурс продовжуватиметься до 31 серпня, а переможця за підсумками конкурсу у вересні очікуватиме приз і звання «Найкращй читач літа».

В рамках свята члени клубу «Веселка» — учні 1А класу ЗОШ №25 (класовод Персіна Л. М.) провели показове засідання, під час якого читали вірші, дружно співали пісні. Богдан Загнітко виконав кілька фортепіанних творів Ф. Шопена.

Всі гості та учасники свята залюбки взяли участь у літературній вікторині, відгадували загадки, пригадували приказки та прислів’я про читання і про книгу, ознайомилися з бібліотечними новинками, новими дитячими періодичними виданнями. Пройшло також нагородження грамотами найактивніших членів клубу «Веселка», серед яких — Алісія Навроцька, Катя Акуліна, Аня Гаврилюк, Загнітко Богдан та Марк Бєлінський, який виявився ще й найкращим читачем бібліотеки серед першокласників.

Весело і невимушено, з усмішками та жартами пройшло це свято. Всі учасники та гості вирішили взяти участь у конкурсі «Літо з книгою», а батьки, які були теж присутні на святі, подякували працівникам бібліотеки за їх роботу.

«Вороги юності і краси»

23-го травня в бібліотеці-філії №11 відбулось чергове засідання клубу «Зустрічі без прощань» на тему: «Вороги юності і краси». Перед членами клубу і учнями 6 В класу ЗОШ №16 (класний керівник — Ланіна Вероніка Олексіївна) виступила дитячій психіатр лікарні ім. Ющенко Свинарчук Анастасія Миколаївна. Лікар розповіла про шкідливий вплив тютюну, алкоголю та наркотиків на підлітковий організм, разом з учнями шукала шляхи, як не піддатися спокусі і уникнути бажання спробувати запалити, випити алкогольний напій чи вжити наркотик.


Психолог вінницького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей і молоді Козлов Євген Євгенович провів тренінг з метою профілактики залежності від будь чого — тютюну, алкоголю, наркотиків, комп`ютера чи навіть іншої людини. Школярі із задоволенням прийняли участь як в ігрових моментах, так і в доволі відвертій розмові на актуальну тему шкідливих звичок.


Заключним акордом заходу була презентація книжкової виставки-роздуму «Зупинись! Подумай!», в якій представлена інформація про шкідливий вплив тютюну, алкоголю, наркотиків, а також література, яка пропагує здоровий спосіб життя. Для висновку учням було запропановано проголосувати різнокольоровими смужками: червона — ЗА здоровий спосіб життя, синій — ПРОТИ, жовтий — БАЙДУЖЕ.

Завідуюча бібліотекою-філією № 11 Плотнікова С. В.

Мудрий павучок.

В бібліотеці-філії № 11 відбулося чергове щочетвергове заняття гуртка «Мудрий павучок».

На занятті члени гуртка знайомилися з Інтернетом, пошуковими сайтами, пробували свої сили.

Завідуюча бібліотекою-філією № 11 Плотнікова С. В.

» В світі усе починається з мами»

13 травня об 11 год. в Центральній дитячій бібліотеці ( вул. Космонавтів, 63) відбулось показове засідання пізнавального клубу «Бібліознайко» ( керівник гол. бібліотекар ЦДБ Харківська В.В.), присвячене Дню матері.


Учасники клубу — учні 2-б класу ЗОШ №10 (класний керівник Трофімова О.М.) — віршами і піснями ( муз. керівник Дмітрієва Н.Ю.) вітали своїх матусь з цим святом. Запрошені глядачі — учні 1-3 класів — активно приймали участь в програмі святкування — згадували приказки та прислів’я про маму, відгадували загадки.


Члени клубу «Бібліознайко» Чиканівська Анна — прекрасно виконала спортивний танець, Трофімова Анна — чудово заспівала пісню «Мама і я».


Всі діти, учасники і глядачі, привітали присутніх на святі мам квітами та поцілунками, дякуючи за їхню ласку та турботу.


«Я до землі вклонюсь, Вам, Мамо!»

10 травня в бібліотеці-філії №7 о 12.00 пройшла бесіда до Дня матері «Я до землі вклонюсь, Вам, Мамо!»Бесіду провела бібліотекар Мартинюк Т. Є.Також під цією назвою був створений перегляд літератури, який користувався великим попитом у наших відвідувачів.

бібліотека-філія №7 Мартинюк Т. Є.

гурток «Казкарик»

07 травня в бібліотеці-філії №7 відбулося засідання клубу «Казкарик».Урок був присвячений «Дню матері».З дітьми бібліотекар Мартинюк Т. Є. провела бесіду про історію виникнення свята.Потім малята розповідали про своїх мам, читали напам’ять вірші і їх малювали.

 

 

бібліотека-філія №7 Мартинюк Т. Є.