Здоровим бути модно!

29 квітня в бібліотеці-філії № 11, що на Свердловському масиві, був організований і проведений урок здоров`я «Здоровим бути модно!». Відбувся діалог між лікарем-терапевтом Шкурак Катериною Вікторівною та учнями 5 Г класу ЗОШ №16 (класний керівник- Внотченко Галина Володимирівна).


Розмова йшла про режим дня учнів, про корисні і шкідливі продукти харчування, про шкідливий вплив сучасних технологій (комп`ютер, мобільний телефон) на дитячий організм. Зустріч будувалась на порівнянні того, як це повинно бути (зі слів лікаря) і як воно є насправді. Діти жваво реагували на розповідь терапевта і відверто ділилися подіями і спостереженнями з власного життя.

Бібліотекарі висловили надію, що діти зроблять вірні висновки з цієї зустрічі.

Завідуюча бібліотекою-філією № 11 Плотнікова С. В.

«На Чорнобиль журавлі летять»

28 квітня бібліотекарі ЦМБ ім. І.В.Бевза підготовили і провели урок-реквієм «На Чорнобиль журавлі летять», присвячений 25-річчю аварії на Чорнобильській АЕС. На заході були присутні учні 7-в класу ЗОШ №29 (класний керівник Присяжна Олена Павлівна).


Ведучі розповіли про страшні події, які сталися 26 квітня 1986 року в 1 год. 22 хв., коли вибухнув 4-й реактор атомної електростанції і до яких наслідків це призвело. Говорили про самовіддану працю героїв-пожежників, які першими пішли  на ліквідацію страшного вибуху. Виступаючі читали вірші, присвячені героям-чорнобильцям, звучав музичний супровід. Працівники бібліотеки запалили свічку пам’яті і разом з дітьми вшанували загиблих хвилиною мовчання.


На урок-реквієм завітала учасниця ліквідації на ЧАЕС Ребренюк Наталя Василівна, яка поділилась з присутніми спогадами про ті сумні події. І всі разом згадали імена чорнобильців-вінничан, котрі проявляли справжній патріотизм, йшли на подвиг заради майбутніх поколінь, багатьох з яких вже нема в живих. Світла їм пам’ять.


 

І Всеукраїнська конференція «Екологія води»

Шановні друзі! Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській конференції «Екологія води», яка відбудеться 10 травня 2011 року у м. Вінниці, у готелі «Поділля» о 13:00.

Організатори конференції:

  • Клуб здорового способу життя «Дім здоров’я, м. Вінниця, бібліотека-філія №2.
  • Централізована бібліотечна система, м. Вінниця.
  • Інститут екології людини, м. Київ (науковий співавтор).
  • Підприємство здорового харчування «Сояна», Швейцарія.

Тематика конференції буде цікава для тих, хто розуміє важливість гармонійного співіснування людини та оточуючого її довкілля. Ми запрошуємо взяти участь у конференції науковців: екологів, фізиків, біологів; медиків та педагогів, водопостачальників та виробників харчових продуктів, студентів та всіх небайдужих людей, які прагнуть до здорового та безпечного життя у рівновазі із Всесвітом.

«Книга — запорука вічності»

26 квітня у приміщенні ЦМБ ім. І.В.Бевза відбулось урочисте закриття акції «Книга — запорука вічності», яку організували та провели бібліотеки ВМ ЦБС спільно з Благодійним фондом «Відкрита книга». В ході акції — з січня  по 24 квітня —  до бібліотек надійшло більше, як 500 примірників книг різної тематики.

Під час цього заходу учні перших класів ЗОШ №26 прийняли участь у інтерактивній грі «Подорож у книжкове царство», під час якого відгадували загадки, згадували прислів’я та приказки, вчились берегти книгу. Всього були присутні — 45 відвідувачів та бібліотекарів системи.

 

«Краса врятує світ»

27 квітня працівники Центральної дитячої бібліотеки (вул.Космонавтів, 63) провели урочисте відкриття щорічної виставки м’якої іграшки «Краса врятує світ», яка підготовлена у співпраці з членами гуртка «Повір у себе» (Палац дітей та юнацтва, керівник Малеєва Майя Прокопівна).

Працівниками відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів підготовлений сценарій «Вітання матерям», під час якого діти співали, танцювали, розповідали вірші своїм рідним. На святі були присутні багатодітні сім’ї у повному складі, діти з особливими потребами, сироти. Їх вітали керівництво Палацу дітей та юнацтва, працівники бібліотек, представники релігійних громад. Для дітей бібліотекарі та батьки організували солодкий стіл.

Підсумком свята було нагородження дітей путівками в дитячі оздоровчі табори та запропоноване відвідування святих місць у Почаїв, Браїлів та ін. Виставка м’якої іграшки буде працювати до 6 травня включно. Запрошуємо всіх бажаючих.

Конкурс «Я — концепція»

Положення про загальносистемний конкурс інноваційних проектів (ідей) «Я — концепція»

І. Мета конкурсу:

Конкурс проводиться з метою:

—          Підняти роботу бібліотек міста на вищий щабель у відповідності з сучасними  вимогами , запитами та потребами користувачів

—          Запровадити в практику діяльності бібліотек-філій ЦБС інновації, креативні ідеї, нові форми та методи роботи для створення позитивного іміджу бібліотеки,залучення нових користувачів.

—          Вивчення попиту на основні та розширити перелік додаткових послуг в бібліотеках ЦБС для залучення позабюджетних коштів на вирішення нагальних потреб кожного структурного підрозділу;

—          Виявлення ініціативних, творчих спеціалістів, які спроможні як віднайти нові, нетрадиційні шляхи розвитку бібліотечної галузі в місті, так і спроможні впроваджувати інновації в життя

2. Організатори, оргкомітет та журі конкурсу:

2.1. Засновниками конкурсу є:

—            Адміністрація ВМ ЦБС;

—            Профспілковий комітет ВМ ЦБС;

—            Благодійний фонд «Відкрита книга»

2.2. Співучасниками конкурсу може бути будь-яка організація, що підтримує його мету і бере участь у фінансуванні, організації та проведенні конкурсу.

2.3. Склад оргкомітету та журі конкурсу затверджується директором ЦБС з погодженням з ПК ВМ ЦБС та керівництвом благодійного фонду «Відкрита книга». До складу оргкомітету та журі включаються провідні спеціалісти ВМ ЦБС.

3. Учасники конкурсу:

3.1. До участі у конкурсі запрошуються всі працівники ВМ ЦБС та актив бібліотек-філій , які мають креативні ідеї, цікаві напрямки роботи, здатні впровадити інновації в життя.

II. Умови проведення конкурсу

Конкурс проходить в два тури:

І тур — травень — вересень 2011 р.

ІІ тур — жовтень 2011 — квітень 2012 р. р.

І тур — пошук цікавих ідей та їх захист (вересень 2011 р. під час святкування Дня бібліотек). Участь кожного структурного підрозділу обов’язкова.

ІІ тур — впровадження інновацій в роботу бібліотек.

Підсумки ІІ туру будуть підведені комісією та оцінені журі у квітні 2012 року за наслідками впровадження інновацій в роботу певної  бібліотеки-філії і визначені  3 призових місця.

III. Журі конкурсу

Оцінку якості впровадження інновацій в роботу бібліотек здійснює журі ,до складу якого входять представники від засновників конкурсу, закладів культури та громадських організацій міста.

 

IV. Визначення переможців

Захист проектів учасників конкурсу оцінюється за десятибальною системою. Визначаються 3 переможці.  Журі залишає за собою право присуджувати не всі призові місця, також ділити призові місця між конкурсантами. Рішення журі остаточне і перегляду не підлягає.

 

V. Нагородження учасників конкурсу

Переможці конкурсу нагороджуються дипломами та цінними подарунками, учасники — заохочувальними призами та подяками  засновників конкурсу

За довідками звертатись:м.Вінниця ,Хмельницьке шосе,4,Центральна міська бібліотека ім.І.Бевза,тел.35-53-65

«Українська писанка — золота вісь Великодня».

Відділ обслуговування читачів Центральної міської бібліотеки ім.І.В.бевза (Хмельницьке шосе, 4. Тел.35-53-65) щороку користується все більшим авторитетом серед учнівської молоді, вчителів шкіл та викладачів вищих учбових закладів.


На запрошення класного керівника 7-В класу школи-коледжу №29 18.04.2011р.працівники відділу обслуговування центральної міської бібліотеки провели майстер-клас «Українська писанка — золота вісь Великодня», на якому провідний бібліотекар читального залу Єліна Ірина навчила дітй розмальовувати писанку, інші бібліотекарі підготували цікаву  розповдь  про давні українські традиції святкування Великодня.


Про ці напрацювання  працівників ЦМБ дізнались вчителі інших класів, і 19.04.2011р. о 1430 майстер-клас повторили для трьох восьмих класів. Вчителі та учні школи-коледжу №29 сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

«Квітневий вибух»

16 квітня бібліотека-філія №20, яка знаходиться у віддаленному мікрорайоні м.Вінниця — Хуторі Шевченка — одна з найперших серед бібліотечних закладів міста провела вечір-реквієм «Квітневий вибух», присвячений 25-й річниці від часу Чорнобильської трагедії.


Були запрошені герої-чорнобильці, серед них — Мандренко Володимир Миколайович, ліквідатор аварії на ЧАЕС ІІ категорії. Він поділився з присутніми спогадами про ті важкі і трагічні часи, коли йому довелося охороняти об’єкти, постраждалі від чорнобильського вибуху, супроводжувати евакуацію людей до нового місця проживання.


На заході були присутні близько 70-ти чоловік від дошкільнят до людей поважного віку, які з болем слухали підготовлений бібліотекарем цікавий сценарій, який озвучили учні ЗОШ №30, №32: Фесюк Анна, Лук’янова Тетяна, Продан Аліна, Біднячук Андрій, Дворський Володимир, Мельничук Олександра. Музичний супровід — Кашуріна Даша (скрипка), Матвійчук Юра (баян).


Вінницький Дім Поета

16 квітня в бібліотеці-філії №13 (пр-т Космонавтів, 39) відбулось чергове засідання Вінницького Дому Поета.

Лірики Transcendent’a, Вінницький Дім Поета, Вінницький літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського,
гутірка українських поетів Sevama запросили вінничан на свято поезії, музики, спілкування.  В заході прийняли участь:Оксана Шафаревич, Юрій Рудницький, Костянтин Балицький, Маріанна Лучанська, Михайло Жаржайло, Тата Рівна, Ярослав Чорногуз, Оксана Барбак, а також музичний гурт «Телері».

Були запрошені всі бажаючи.

 

«Прыжок во Вселенную»

12 квітня о 16 год. в приміщенні Центральної міської бібліотеки ім. І.В.Бевза ( Хмельницьке шосе, 4) разом з російсько-українським культурно-освітнім центром «Соотечественники» в рамках творчих робіт, присвячених 50-річчю  польоту Ю.О.Гагаріна у Космос, пройшов захід під  назвою «Прыжок во Вселенную». Представники центру обговорили перспективи розвитку космонавтики в Україні. На зустрічі відбулась презентація творчості письменника-фантаста І.Федорова «В безбрежном времени Вселенной». Працівниками бібліотеки була розгорнута книжково-ілюстративна виставка, присвячена цій темі.